YÜKLENİYOR
HAKKIMDA

1973 den beri , görsel sanatlar, basım, grafik, tasarım ve fotoğraf dünyası içindeyim.. 1980 iktisat fakültesi mezunuyum… o dönemden bu geldiğimiz noktaya kadar aile mesleği içinde olan fotoğraf dünyasının içinde hep olmuş, karanlık oda üretiminden, bugünkü geldiğimiz dijital dünyaya kadar bütün evrelerin içinde oldum.  Bizim sanatımızda o  an vardır… ama fotoğrafçı bana göre tasarımcı olmalıdır… Bence o anı yakalamak için çok çabuk sahneyi kafasında canlandırmalı ve uygulamalıdır… Spontane çekimler bunun dışındadır…

Düğün fotoğrafları özel bir özen gerektirmektedir. İyi bir iletişim ve ardından gelen uyum o anların dolu dolu olacağının göstergesidir.. Benim için  dekor… doğanın ta kendisidir… Özellikle doğa olan gerçek dekorlar fotoğraflara ayrı bir  güç vermektedir…Fotoğraflarımı çekerken  en çok dikkat ettiğim  unsur… o fotoğrafın doğal ve yalın olmasıdır… İnsanlara poz verme baskısı yerine kişinin doğasına uygun  pozlar verdirme temel felsefemdir…Estetik olan bir fotoğrafın sırrı sahtecilikten uzak saf olanıdır… 40 yılı aşkın tecrübem bana, özellikle insanın baş rolde  olduğu düğün, nişan, porte çekimlerde belgesel nitelikte ve kurgusallıktan uzak bir çekim tavrının daha keyifli sonuçlar ortaya çıkardığını gösterdi. Tasarımlarımda  fotoğrafların gerçek nitelik ve duygusundan uzaklaşmadan teknik bir çalışma ile sonuçlandırmaya çalışıyorum.

Düğün fotoğrafcılığı iyi bir organizasyon,  planlama, yaklaşım ve özen gerektiriyor. Bu süreçte fotoğrafçı ile çiftler arasındaki diyaloğun  çok önemli olduğunu bilen bir fotoğrafcı olarak, onlarla iletişime çok önem verir,hazırlık aşamasından, mekan seçimine kadar her türlü konuda çiftlerimin kişisel tercih ve beklentilerini karşılamaya çalışırım.

Çekirdek bir aile, karnı burnunda bir anne,  birazdan evlenecek heyecanlı bir çift, çiseleyen bir yağmur, canlı bir mekan, dumanı kokusunu bağıran bir yemek, pasta mumunun ışığında bir yaş daha büyüyen bir çocuk. Tüm bunlar hep o an… İşte o an… hep canlı kalacaksa… benim işim o kadar önemli… Bunun bilinci ve tecrübesinde olan bir fotoğrafçı olarak. Her zaman sizlere daha da yakınım. Sevgi ve saygıyla..